Polskie artystki rządzą! Prace rysowniczek i ceramiczek znad Wisły ozdobiły muzeum w Teksasie

Wystawa "Polki Hidden Power"
Wystawa "Polki Hidden Power" Fot. Spiritofpoland.pl
"Polki Hidden Power" to tytuł wystawy w Museum of Texas Tech University , która prezentuje prace naszych ilustratorek oraz ceramiczek. W swojej twórczości odnoszą się do tematu kobiecości i manifestu siły kobiet.


Moc i wewnętrzna siła kobiet ppokazana została na wystawie w Museum of Texas Tech University. Ekspozycja "Polki Hidden Power", którą można oglądać od kilku dni w amerykańskim muzeum pokazuje prace polskich ilustratorek oraz projektantek-ceramiczek.
"Kiedy przyglądałam się pracom polskich kobiet, pochłonęła mnie intymność małych, codziennych spraw: włosów na ciele, nadwagi, medytacji, wychowywania dzieci czy pielęgnacji roślin domowych, podniesionych do rangi doświadczenia godnego ekspresji. Niezwykła odwaga, by rozpoznać to, co zwykle bywa przeoczone. To właśnie jest ukryta moc" – mówiła niedawno współtwórczyni wystawy, Carol Flueckiger z Texas School of Arts.
W Museum of Texas Tech University można oglądać prace takich artystek, jak m.in. Aleksandra Morawiak, Basia Grzybowska, Magdalena Pankiewicz, Ewelina Skowrońska czy Maria Jeglińska. Kuratorką wystawy jest Monika Brauntsch.

Warto podkreślić, że ekspozycja prezentowana była wcześniej podczas San Francisco Design Week. Wystawie, która obecnie znajduje się w amerykańskim muzeum towarzyszy festiwal filmowy organizowany przez TTU Women’s and Gender Studies.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...