Niezwykła metamorfoza Dawida Ogrodnika. Aktor wcieli się w rolę niewidomego pianisty

Dawid Ogrodnik już niedługo wcieli się w rolę Mieczysława Kosza. Niewidomego pianisty, który zginał w wieku zaledwie 29 lat
Dawid Ogrodnik już niedługo wcieli się w rolę Mieczysława Kosza. Niewidomego pianisty, który zginał w wieku zaledwie 29 lat Fot. Kadr z serialu "Rojst"
Dawid Ogrodnik to jeden z najbardziej uzdolnionych aktorów młodego pokolenia. Widzów zachwycił m.in. rolami w produkcjach "Jestem Bogiem" czy "Ostatnia rodzina", a ostatnio również wyjątkową kreacją w serialu "Rojst". Teraz Ogrodnik wcieli się w Mieczysława Kosza, niewidomego muzyka, zmarłego w wieku 29 lat.


Mistrz metamorfozy
Grając Tomasza Beksińskiego czy Rahima z Paktofoniki, Dawid Ogrodnik udowodnił, że potrafi stworzyć niezwykłe postaci i, w zależności od scenariusza, zmieniać się nie do poznania. Tym razem aktor stanął przed innym wyzwaniem: chodzi o rolę niewidomego muzyka, Mietka Kosza.
Kim był Mieczysław Kosz?
Artysta chorował od pierwszych lat życia, wynikiem czego była całkowita utrata wzroku w wieku zaledwie 12 lat. Mimo tego rozwijał talent muzyczny i stał się na polskiej scenie jazzowej postacią wręcz wybitną. Wszechstronnie uzdolniony pianista, kompozytor i laureat wielu nagród - zarówno polskich, jak i międzynarodowych - dla fanów jazzu do dziś jest prawdziwą legendą.

Choć Kosz już w młodym wieku osiągnął bardzo wiele w świecie muzyki, to w życiu prywatnym nie potrafił znaleźć szczęścia. Choroba nie pozwalała mu na całkowitą niezależność, a sukcesy przyciągały do niego osoby nieszczere, wykorzystujące jego słabości.
Mieczysław Kosz zmagał się z samotnością, depresją i alkoholizmem. Muzyk zginął w wieku 29 lat, wypadając przez okno swojego warszawskiego mieszkania. Choć oficjalnie zdarzenie uznano za wypadek, często spekulowało się o samobójstwie.

Na zrealizowanie filmu "Ikar. Legenda Mietka Kosza" zdecydował się reżyser Maciej Pieprzyca, odpowiedzialny za takie filmy jak m.in. "Jestem mordercą" czy "Chce się żyć", przy którym zresztą również współpracował z Dawidem Ogrodnikiem.

W obsadzie nowej produkcji, obok odtwórcy głównej roku, pojawią się też Jowita Budnik, Piotr Adamczyk i Katarzyna Wajda. Za muzykę odpowiedzialny będzie Leszek Możdżer. Film obejrzymy w kinach w 2019 roku.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun

TRAGEDIA W TATRACH

ANETA OLENDER 0 0"Ludzie mają to gdzieś". Demontaż krzyża na Giewoncie to absurd, problem tkwi gdzie indziej
0 0Dzieci, dwie kobiety i Czech. Wiadomo, kim były osoby, które zginęły w Tatrach

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem