"Psa adoptowanego, traktuj jak siebie samego". Ty też możesz pomóc im jako wolontariusz

Schronisko w Korabiewicach to jedno z największych takich miejsc w kraju. Może znajdziesz tutaj psiaka, którego pokochasz?
Schronisko w Korabiewicach to jedno z największych takich miejsc w kraju. Może znajdziesz tutaj psiaka, którego pokochasz? Fot. naTemat.pl
Schronisko w Korabiewicach to jedno z największych tego typu miejsc w Polsce. Od 2012 roku zarządza nim Fundacja Viva!, aktywnie działająca na rzecz zwierząt. Pracownicy i wolontariusze w schronisku dbają o podopiecznych jak potrafią najlepiej, jednak nie zawsze - zwłaszcza zimą - mogą pomóc wszystkim.


W tygodniu korporacja, w weekendy pomoc
Do wolontariatu w Korabiewicach może zgłosić się każdy, wystarczy zajrzeć na stronę internetową, wybrać dogodną opcję i działać indywidualnie albo grupowo. To również propozycja dla firm, których pracownicy podczas weekendowego wolontariatu mogą się integrować, działając wspólnie w słusznej sprawie.
Firma Carat Polska w takie działania angażuje się od lat, a jej pracownicy co roku chętnie biorą w niej udział. Pomagają zarówno przekazując datki na schronisko, jak i udając się do Korabiewic, gdzie na miejscu pracują ze zwierzakami.


– Wyjazdy do schroniska to za każdym razem wielkie przeżycie, dlatego chętnie się w nie angażuję. Siedząc na co dzień za biurkiem w korporacji, czasem trudno zauważyć problemy poza nią. Takie oderwanie od biurowej rzeczywistości i pomoc potrzebującym zwierzętom potrafi otworzyć oczy – opowiada Jan Roman z domu mediowego Carat Polska.
Niedawno odbyła się czwarta już edycja wyjazdu CSR’owego do schroniska. Wzięli w niej udział pracownicy Carat Polska wraz z kilkunastoma osobami ze spółek Isobar, Vizeum, należących do grupy Dentsu Aegis Network Polska oraz reprezentantką Grupy NaTemat.

Wyjazd zakończył się ogromnym sukcesem. Karolina Dubiela z Carat Polska opowiada, że wolontariuszom udało się ocieplić domek dla kóz, pomalować budy dla psiaków, wyłożyć kostką ażurową podjazd do lecznicy i miejsc, w których będą stawiane budki, a przede wszystkim ofiarować zwierzętom dużo ciepła i wsparcia.


– Ludzie, których poznałam wykazali się naprawdę wielkimi sercami, bezinteresownością i chęcią pomocy – opowiada Kamila Kalińska z Grupy naTemat. – Dziewczyny nosiły płyty betonowe chłopaki wielkie płyty pilśniowe, a wszystko to pod bacznym okiem zwierząt – dodaje z uśmiechem.
Pracownikom firm biorącym udział w charytatywnym przedsięwzięciu udało się w tym roku zebrać na rzecz schroniska aż sześć tysięcy złotych. Wysoka kwota pozwoliła na zakup karmy i innych niezbędnych zwierzakom podarków, które pomogą im przez najbliższe chłodne miesiące.
Myśląc o zwierzaku, weźmy pod uwagę adopcję
Coraz częściej ludzie decydują się nie na zakup, a na adopcję psa. Dlaczego warto wziąć taką możliwość pod uwagę?

– Nikogo nie zmuszamy do adopcji, to bez sensu. Zwierzę potrzebuje szacunku, miłości i atencji, a gdy pojawią się problemy - należy je rozwiązywać, pomagając nowemu członkowi rodziny, a nie oddając go. Nauczmy się traktować zwierzaki jak siebie samych – apeluje Pani Irena.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0"Dłużnik pisze z więzienia, że jak wyjdzie, to mnie dopadnie". Komornik o kulisach zawodu
ACTINA 0 0Stąd wyjdą przyszli zwycięzcy turniejów gamingowych. Dom marzeń każdego gracza
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun