Zwierzęta pojawiają się w naszych snach bardzo często. Wyjaśniamy, co mogą oznaczać takie nocne wizje

Pies w śnie kojarzony jest z dobrem, ale też niebezpieczeństwem
Pies w śnie kojarzony jest z dobrem, ale też niebezpieczeństwem Instagram/ walter_the_dog_tn
Wiele snów, w których pojawiają się zwierzęta, ma swoją symbolikę. I choć na co dzień mogą to być łagodne stworzenia, pojawiając się w nocy w naszym umyśle, mogą oznaczać coś niedobrego. Poznajcie znaczenia poszczególnych zwierząt w snach.


Obcujemy z nimi na co dzień, więc nic dziwnego, że występują w naszych snach. Mogą odnosić się zarówno do konkretnych potrzeb emocjonalnych, jak i być odzwierciedleniem charakteru znajomych czy bliskich nam ludzi.

Co znaczy kura, kot i kruk?
Wiele z popularnych zwierząt ma swoje znacznie. O niektórych z nich zapewne słyszeliście od swoich babć czy dziadków. Przyjęło się, że śniący się krokodyl oznacza niebezpieczeństwo i to, że na swojej drodze spotkamy podłą osobę. Z kolei pianie koguta zapowiada otrzymanie ważnej informacji. Kot symbolizuje przebiegłość i spryt. Jeśli zostaliśmy we śnie przez niego podrapani, uważajmy na groźnych ludzi. Z kolei głaskanie kota ostrzega przed nadmierną dobrocią wobec osoby, która na to nie zasługuje. Kura z kolei uznawana jest za symbol płodności i macierzyństwa.
Samo zło?
Są takie zwierzęta, które w snach oznaczają zło. Jednym z przykładów jest wąż, czyli biblijny symbol sił rozpusty i próżności. W symbolice marzeń sennych węża łączy się z chciwością, fałszem. Z kolei pająk może być ostrzeżeniem: wijący pajęczynę, jest symbolem działania, które krok po kroku pozbawia nas wolności. Z kolei kruk jest symbolem śmierci. To ptak, który uchodzi za tego, który przynosi wyłącznie złe wiadomości. Jeżeli przyśni ci się karaluch, możesz zetknąć się z osobą złośliwą i szkodliwą.
A co z jednym z najpopularniejszych zwierząt - psem?
Widok psa we śnie nie jest niczym szczególnym. Czworonogi uwielbia większość ludzi. Są oddane, lojalne i przyjacielskie. A jak interpretować sen o psie? Jeśli pojawia się łagodny czworonóg, oznacza to, że w życiu codziennym czujemy się komfortowo i bezpiecznie wśród bliskich.

Z kolei agresywny pies może symbolizować, że wkrótce znajdziemy się w niebezpieczeństwie. Jest to również ostrzeżenie przed osobami, które chcą nam zaszkodzić. Groźny pies według senników to możliwe konflikty rodzinne. Szczekający pies oznacza, że zostaniemy przez kogoś obmówieni. Jeśli przyśni się nam gryzący pies, może to oznaczać, że w naszym otoczeniu jest ktoś, kto postępuje wobec nas nieuczciwie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...