Niespełniony seksualnie jak polski singiel. Dowiedzmy się, co słychać w sypialniach osób wolnych

Życie seksualne singli wcale nie jest takie barwne, jakby się mogło wydawać
Życie seksualne singli wcale nie jest takie barwne, jakby się mogło wydawać Fot. 123rf.com
Wydaje ci się, że życie seksualne singli to nieustające przygody i najatrakcyjniejsi partnerzy, ustawiający się w kolejce do sypialni? Okazuje się, że większość z nich uprawia seks rzadko albo wcale, mimo że ponad połowa deklaruje, że chciałaby robić to... codziennie.


Szalony seks co noc? Nie do końca...
Wiele osób twierdzi, że życie singla jest usłane różami, a zobowiązania, kłótnie i problemy ustępują miejsca regularnemu dzikiemu seksowi. Niestety (a może i stety) życie to nie amerykańska komedia romantyczna, w której samotni mogą do woli przebierać wśród kandydatów chcących wskoczyć im do łóżka. Rzeczywistość jest zgoła inna.
Badanie "Seksualność singli w Polsce”, przeprowadzone dla ZaadoptujFaceta, pokazało, że niemal 20 proc. takich osób kochało się... ponad rok temu, a ponad 1/4 z nich nie robiła tego nigdy. To ciekawy wynik, zwłaszcza że połowa z ankietowanych zadeklarowała jednocześnie, że chciałaby, aby do stosunku dochodziło każdego dnia lub prawie codziennie.


Z drugiej strony są i tacy, którzy za seksem nawet nie tęsknią, co według seksuolog Anny Golan, jest dosyć naturalne, gdyż abstynencja wpływa również na zmniejszenie naszych potrzeb. Poza tym u niektórych osób, najczęściej kobiet, pożądanie nie występuje samo z siebie, spontanicznie, ale dopiero w reakcji na bliskość związaną z ukochaną osobą.

– Bardziej prawdopodobna wydaje się jednak odwrotna zależność – mówi Anna Golan – Być może badania pokazują, że znaczna część singli to osoby, które mają nierozwiązane problemy w sferze seksualnej? A może obawa, jak zostanie przyjęte to, że mam niskie libido, boję się stosunku, mam problemy osiągnięciem orgazmu i utrzymaniem wzwodu itp.  – zastanawia się.


Singiel z wyboru to rzadkość
Dużo mówi się o singlach z wyboru - każdy ma prawo do takiego życia, na jakie ma ochotę. Okazuje się jednak, że zdecydowana większość samotnych osób marzy o stałym związku, a przygodny seks z osobami zajętymi należy do rzadkości.
Poza częstotliwością stosunków i trudnością w znalezieniu partnera jako powód braku satysfakcji z życia seksualnego single wskazują również samą jakość doznań. Mowa tu m.in. o niespełnieniu fantazji erotycznych czy braku orgazmu - choć można przypuszczać, że również w wielu związkach pojawiają się podobne kwestie.

Jak się okazuje mit o seksualnych szaleństwach singla można włożyć między bajki. Owszem - większość z nich chce regularnego seksu, jednak zamiast wielu różnych partnerów wolą jednego, z którym łączy ich prawdziwe uczucie i dużo więcej niż sama cielesność.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0"Dłużnik pisze z więzienia, że jak wyjdzie, to mnie dopadnie". Komornik o kulisach zawodu
ACTINA 0 0Stąd wyjdą przyszli zwycięzcy turniejów gamingowych. Dom marzeń każdego gracza
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun