Debiutant o aparycji osiedlowego chuligana. Kim jest odtwórca głównej roli w "Ślepnąc od świateł"

Kamil Nożyński, główny bohater serialu "Ślepnąc od świateł"
Kamil Nożyński, główny bohater serialu "Ślepnąc od świateł" Fot. Instagram/teraz_saful
Za kilka dni swoją premierę będzie miał serial "Ślepnąc od świateł", tworzony na podstawie książki Jakuba Żulczyka. Obok takich gwiazd jak Cezary Pazura, Janusz Chabior czy Jan Frycz pojawił się tajemniczy debiutant. Kim jest Kamil Nożyński?


Rola główna w nowym serialu HBO powierzona została Kamilowi Nożyńskiemu. Próżno szukać jego filmowej biografii, natomiast jego dokonania mogą być znane fanom hip-hopu. Kamil jest raperem występującym w ursynowskiej grupie Dixon 37.
Jak przyznał niedawno w rozmowie z "Polska The Times", rola w serialu spadła na niego zupełnie przypadkiem. Nie brał nawet udziału w castingu.

– Kilka lat temu brałem udział w pewnym projekcie, który koordynowali Krzysiek Skonieczny i Paweł Czajor, czyli osoby, które później brały udział w produkcji "Ślepnąc od świateł". Szukali do tego projektu osób o aparycji osiedlowego chuligana, chłopaka z ulicy. Zgłosiłem się. Przed kamerą miałem pokazać radość, euforię, później jakieś negatywne nastroje. Wszystko to robiłem na prawdziwych emocjach i wyszedł z tego bardzo uczuciowy filmik. Podobno już wtedy Skonieczny mnie zapamiętał, chociaż ja z biegiem czasu zdążyłem o tamtej akcji zapomnieć" – mówił.
Jak się okazuje, Krzysztof Skonieczny zapamiętał go na tyle, że zadzwonił, żeby zaproponować główną rolę. Kamil był tak zaskoczony, że z wrażenia... zakrztusił się. Gdy już doszedł do siebie, przyjął rolę i krok po kroku przygotowywał się do niej.

– Pokochałem kręcenie filmu. Mam świadomość, że nie jestem jeszcze aktorem, bo nie ukończyłem szkoły aktorskiej, nie znam wszystkich potrzebnych technik. Ale zdobyłem doświadczenie przez te ponad 70 dni zdjęciowych. W takim czasie można nakręcić 3 filmy fabularne. Wiem, co mnie ogranicza, znam swoje słabe punkty i jasne, że nie ze wszystkim mógłbym sobie poradzić. Rola w "Ślepnąc od świateł" to start z wysokiego C – tłumaczy Nożyński.


O tym, jak sobie poradził w roli dilera u boku doświadczonych aktorów, przekonamy się za kilka dni, gdy wystartuje serial "Ślepnąc od świateł".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0"Dłużnik pisze z więzienia, że jak wyjdzie, to mnie dopadnie". Komornik o kulisach zawodu
ACTINA 0 0Stąd wyjdą przyszli zwycięzcy turniejów gamingowych. Dom marzeń każdego gracza
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun