Masz depresję? Naukowcy twierdzą, że klucz do ozdrowienia znajduje się w twojej łazience

Wyniki naukowców co do gorącej kąpieli są jednoznaczne
Wyniki naukowców co do gorącej kąpieli są jednoznaczne Fot. Instagram/spottedbypall
Regularne ciepłe kąpiele pomogą w walce z depresją lepiej, niż często rekomendowane przez specjalistów ćwiczenia i aktywność fizyczna. Takie wnioski wyciągnęli niemieccy uczeni z Uniwersytetu Albrechta i Ludwika we Fryburgu.


Mamy dobre wieści dla wszystkich ciepłolubnych, uwielbiających gorące kąpiele. Niemieccy naukowcy przebadali 45 osób zmagających się z umiarkowaną depresją.

Połowa osób biorących udział w eksperymencie odwiedzała dwa razy w tygodniu SPA, gdzie moczyła się w gorącej wodzie. Natomiast reszta "królików doświadczalnych" uprawiała jakąś aktywność fizyczną.
Jak się okazuje, u osób, które zażywały ciepłej kąpieli przez dwa tygodnie, wykryto średni spadek poziomu choroby o 6 punktów w skali Hamiltona. W przypadku tych, którzy podjęli się aktywności fizycznej – biegali, pływali czy tańczyli – były to jedynie 3 punkty.

Według naukowców regularna ciepła kąpiel przywraca naturalną temperaturę ciała, która w trakcie choroby zostaje zaburzona. Sugerują również, że wyniki badań mogą być potraktowane jako nowy sposób w walce z depresją.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...