Walka o legalną eutanazję. Ta dziewczyna dokumentuje na Instagramie swoją powolną śmierć

27-letnia Australijka walczy o legalizację eutanazji
27-letnia Australijka walczy o legalizację eutanazji Fot. Instagram/hollywiththemd
Przyjęło się, że na Instagramie pokazywany jest idealny świat, bez żadnej skazy. 27-letnia Holly Warland z Australii w poruszający sposób dokumentuje schyłek swojego życia, pokazując, jak postępuje nieuleczalna choroba. W ten sposób chce zawalczyć o legalną eutanazję.


Piękno i pełnia życia spotyka się z jego końcem. Takie refleksje nasuwają się po obejrzeniu zdjęć na instagramowym profilu 27-letniej Holly Warland. Jej fotografie nie mają nic wspólnego z tymi, które zazwyczaj widzimy w mediach społecznościowych. Nie ma tu pięknych opalonych ciał i modnych ciuchów. Owszem, jest uśmiech, choć raczej przez łzy.

Holly pokazuje swoje powolne umieranie na skutek rzadkiej choroby, żeby pokazać, dlaczego eutanazja powinna być legalna. Kobieta cierpi na obręczowo-kończynową dystrofię mięśniową. Schorzenie wykryto u niej, gdy miała zaledwie 11 lat. Choroba pokrzyżowała jej zarówno prywatne, jak i zawodowe plany. Jednym z nich było zrobienie doktoratu i praca na uniwersytecie.
Z pomocą swojego partnera Australijka prowadzi profil na Instagramie, obserwowany przez 16, 2 tysięcy osób. "Jestem brutalnie szczera i otwarta w moich zdjęciach, pokazując aspekty życia osoby niepełnosprawnej, o których wielu z was zapewne nawet nie słyszało" – podkreśla.

27-latka angażuje się w walkę o legalizację eutanazji, bo jak podkreśla, jako dorosła osoba chce mieć kontrolę nad tym, kiedy będzie mogła odejść. "Cierpię na chorobę, która sprawi, że moje życie w pewnym momencie będzie trudne do zniesienia. Chcę mieć możliwość skończenia go w bezpieczny, ale też spokojny sposób" – mówiła na łamach mediów. "To nie jest wzruszające ani inspirujące. To bolesne i monotonne" – podsumowała swoją sytuację życiową.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Bella Happy Pants 0 0Wiedza ratuje życie. Tych lekcji z pierwszej pomocy nie możesz pominąć
Subway 0 0Subway przyjazny weganom? Znana sieć podąża za trendami i mocno rozszerza menu
ASZdziennikTefal 0 0Oszustwo w akcji sprzątania parków narodowych. Mieli posprzątać tylko jeden, posprzątają wszystkie
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Przez WOT poczuliśmy się jak śmiecie". Żołnierz mówi, dlaczego jego koledzy rezygnują z wojska
0 0Piękny gest amerykańskiego aktora wobec Piotra Woźniaka-Staraka w Gdyni
0 0Zabawna wpadka Kożuchowskiej. Przyjęła oświadczyny na czerwonym dywanie
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze