Szokował "Kobietami Mafii". Teraz Patryk Vega nakręci film o... kobietach Kościoła

Patryk Vega zrealizuje film dokumentalny o Domu Chłopaków prowadzonych przez siostry dominikanki w Broniszewicach
Patryk Vega zrealizuje film dokumentalny o Domu Chłopaków prowadzonych przez siostry dominikanki w Broniszewicach Fot. Instagram/ patryk_vega_official
Filmy Patryka Vegi, choć często niepochlebnie oceniane przez krytyków, wśród widzów cieszą się ogromną popularnością. Reżyser nie boi się tematów kontrowersyjnych, o których opowiada bez owijania w bawełnę. Jego kolejna produkcja może zaskoczyć: nie będzie to bowiem obraz kolejnej grupy zawodowej, lecz dokument opowiadający historię sióstr zakonnych z Broniszewic.


Patryk Vega znowu zaskakuje
Po szokujących produkcjach i, wciąż czekających na premierę, "Plagach Breslau" z Małgorzatą Kożuchowską, przyszedł czas na realizację projektu całkowicie odmiennego. Patryk Vega zdecydował się opowiedzieć historię sióstr dominikanek z Broniszewic, o której jako pierwszy poinformował na Instagramie Filip Chajzer.


Dziennikarz, będący częścią kontrowersyjnej afery odnośnie karygodnego zachowania w stosunku do kobiet, wrzucił na Instagram post dotyczący sióstr prowadzących Dom Chłopaków w Broniszewicach.

Zachęcał do zbiórki pieniędzy na ten ośrodek i jego nowych wychowanków. Po kilku dniach, gdy datki spłynęły, okazało się, że w tej pomocy udział wziął także Patryk Vega.

Reżyser na Dom Chłopaków przeznaczył 100 tysięcy złotych. To jednak nie wszystko, co zrobi dla sprawy. Okazuje się, że zamierza nakręcić o tym miejscu i niezwykłej historii dominikanek film dokumentalny, o czym poinformował na Instagramie.

"Kochane Siostry, dziękuję za świetne spotkanie. Macie niesamowitą energię i cudowne, pełne dobroci serca. Powstał dziś piękny projekt - w grudniu nakręcę dokument o wspaniałych rzeczach, jakie Siostry robią dla potrzebujących dzieci z Broniszewic" - napisał na Instagramie.

Fani nie kryją zachwytów i komplementują decyzję reżysera, co ma odbicie w wielu pozytywnych komentarzach. "Masz nie tylko ogromny talent, ale i wielkie serce", "Szacunek", "Jest Pan Wielki" - to tylko niektóre z wielu miłych słów.

Siostry z dystansem do siebie
Warto również wspomnieć, że siostry z Broniszewic raczej odbiegają od klasycznego wizerunku duchownych. Mają poczucie humoru i dystans do siebie.

Swego czasu podbiły sieć swoim "spacerem Pingwinów" (stwierdziły, że to właśnie te zwierzątka przypominają najbardziej). Na budowę Domu Chłopaków zebrały 5 milionów złotych, a wsparcia szukają w niekonwencjonalny sposób, np. nagrywając własny utwór i wideo na YouTubie.
To zupełnie inna produkcja niż te, z których zasłynął reżyser. Decyzja o projekcie przestaje jednak dziwić, jeśli przypomnimy sobie stosunek Patryka Vegi do religii. Reżyser wielokrotnie poruszał tę kwestię w mediach, podkreślając jak ważnym aspektem życia jest dla niego wiara. Zdjęcia do filmu ruszają w grudniu 2018 roku.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Polacy sprzątają Himalaje. Andrzej Bargiel wziął worki i poszedł na lodowiec. "Ilość śmieci szokuje"
MOTO 0 0Skoda Kodiaq, Karoq, Kamiq. Nazwy podobne, ale auta różne. Najlepiej wyjaśnia to… Krystyna Czubówna
0 0Pornografię codziennie oglądają dziesiątki tysięcy dzieci. Rodzice są bezradni
0 0Epidemia wśród dzieci. Do 2030 roku pochłonie 11 mln ofiar
0 0Możesz się pozbyć boomboxa. Ten niezniszczalny głośnik stanie się sercem każdej imprezy
0 0Po 15 latach Scooby-Doo wraca na ekrany kin. Usłyszymy same gwiazdy
0 0Orędzie Dudy jak z kampanii. Cytował Morawieckiego i.... naprawił gafę Macierewicza
0 0"Niemiła niespodzianka". Nowicka oburzyła się tabliczką z "posłem" w Sejmie
dad:HERO 0 0"Trzeba mieć do kogo wracać..." płk Kruczyński z GROM o tym, jak być komandosem i ojcem
0 0Czy kobiecy sutek zgorszył Moneta? Wyprosili matkę, teraz się tłumaczą