Modelka, która została naukowcem. Ta Polka rzeczy z pozoru nudne tłumaczy tak, że trudno się tym nie podjarać

Kasia Gandor mogła robić karierę w modelingu, ale wybrała biotechnologię. Na YouTubie trudne kwestie tłumaczy w lekki sposób
Kasia Gandor mogła robić karierę w modelingu, ale wybrała biotechnologię. Na YouTubie trudne kwestie tłumaczy w lekki sposób Fot. Instagram/ kasiagandor
Uroda modelki, charyzma telewizyjnej showmanki i godne podziwu zacięcie do tematów naukowych. Kombinacja tych czynników sprawia, że kanał Kasi Gandor zdecydowanie wyróżnia się na YouTubie. Dziewczyna w prosty i zrozumiały sposób opowiada o trudnych i skomplikowanych kwestiach. Od tych filmów trudno się oderwać.


Szuka odpowiedzi na odwieczne pytania
"Dlaczego się całujemy?", "Dlaczego głupcy są pewniejsi siebie" i nieśmiertelne "Co było pierwsze - jajko czy kura?". Są takie pytania, nad którymi niemal każdy kiedyś się zastanawiał, ale ostatecznie pozostawały bez odpowiedzi.


Kasia Gandor rzuciła możliwości, jakie dawała jej kariera w modelingu, aby wziąć na warsztat tego rodzaju zagadnienia i krok po kroku, na oczach widzów, udzielać na nie odpowiedzi.

To jednak nie jedyne, o czym dziewczyna mówi w swoich filmach. Kasia opowiada również o tematach około naukowych. Nie byłoby w tym może nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że robi to w sposób ponadprzeciętnie ciekawy i angażujący.

Znajdziemy tu co nieco o sztucznej inteligencji i technologii. Dowiemy się wszystkiego o smogu i roślinnych komórkach macierzystych w kosmetykach, a także odpowiemy sobie na pytanie czy to rzeczywiście możliwe, że w przyszłości będziemy "projektować" dzieci.
Wzbudza ciekawość i zmusza do myślenia
Nietrudno zauważyć, że Gandor porusza się po najróżniejszych obszarach, jednak mimo pozornego chaosu tematycznego w (prawie) wszystkich filmach punktem wspólnym jest zahaczenie o biologię.


Poza tym na jej korzyść działa charyzma, która sprawia, że nawet te tematy, które wydają się "nudne" zaczynają stawać się interesujące. Nagle okazuje się, że kilkuminutowy film, o organoidach (które wcześniej w świadomości oglądającego mogły w zasadzie nie istnieć) okazuje się zbyt krótki i chce się więcej.
Kasię na YouTubie sukbskrybuje już 130 tysięcy osób, co jest niemałym sukcesem, zważywszy na fakt, że jej temat o - jakby się mogło wydawać - niszowej tematyce, istnieje niecałe półtora roku. W komentarzach znajdziemy mnóstwo pozytywnych opinii i próśb o poruszenie kolejnych zagadnień naukowych i znalezienie odpowiedzi na nurtujące obserwatorów pytania.

To chyba dobry znak, że w czasach, w których na YouTubie królują "śmieszne" filmiki, pranki czy "dzieła" patostreamerów, znalazło się też miejsce dla dziewczyny z innej bajki. Chyba nie jest z nami jeszcze tak źle!

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0To na niego "przypadkiem" miało zagłosować 27 tys. osób. Oto największa afera w wyborach do Senatu
OPINIA 0 0Hej wy, w PiS i TVP! Jesteście ostatnimi, którzy mogą się oburzać na plotki o synu Szydło
0 0Podstawowy argument antyszczepionkowców obalony! Prawnik wyjaśnia najprościej, jak się da
0 0Wypijają 18 l mleka na śniadanie. Liczba porodów 44-latki zadziwia, a wkrótce kolejny

DZIEJE SIĘ

0 0"Gwarantuję, że idę do Sejmu". To on miał oddać mandat Piotrowiczowi
0 0Piotrowicz jednak nie trafi do Sejmu! PiS ucina spekulacje

POZNAJ DADHERO.PL

0 0Netflix grozi palcem – ta zapowiedź może oznaczać zmianę zasad na jakich korzystasz z serwisu
DADHERO.PL 0 0"Nie jestem Tonym Hawkiem..." Adam Malita, pionier deskorolki w Polsce, o sporcie i ojcostwie
0 0"World of Fire" z Wichłacz i Kotem. Serial BBC pokazuje wojenny koszmar nie tylko Polaków
WYWIAD 0 0Mierzy 122 cm i znacie ją z "Mam talent". Opowiada, dlaczego w "Na Wspólnej" nie ma niskorosłych