To brzmi jak totalny absurd. Klienci płacili tysiące złotych za buty warte stówkę

Fashionistki były mocno zdziwione, gdy w końcu poznawały prawdziwą cenę.
Fashionistki były mocno zdziwione, gdy w końcu poznawały prawdziwą cenę. Fot. screen z kanału YouTube Payless
Sklep obuwniczy Payless na jeden dzień stał się ekskluzywnym butikiem Palessi, by sprawdzić, czy klienci są w stanie wydać tysiące złotych na buty, tylko dlatego, że miejsce zakupu kojarzy się z luksusem. Obuwie warte około sto złotych schodziło z ogromnym przebiciem.


Eksperyment firmy Payless pokazał, jak często bezrefleksyjnie podążamy za modą, większą wagę przywiązując do metki niż jakości ubrania. Miny fashionistek, po tym jak poznały prawdziwą cenę butów, na które wydały tysiące złotych, mówią wszystko.
Payless bardzo chytrze podeszła fanki ciuchów od drogich projektantów, otwierając na jeden dzień butik w miejscu zajmowanym wcześniej przez firmę Armani. Już przy wejściu klientów witano szampanem. Kuszono ich markowymi torbami na zakupy, elegancką ekspozycją produktów i zaproszeniem influencerek.

Buty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, fashionistki wydawały równowartość 1000-2500 złotych. Po wszystkim wyjaśniono klientom, że wszystko było przekrętem i zwrócono im nadpłaconą różnicę.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...