Jego smak kojarzy się z beztroskim dzieciństwem. Kultowy serek homogenizowany doczekał się... rzeźby

Serek homogenizowany doczekał się swojej rzeźby w centrum Radomia
Serek homogenizowany doczekał się swojej rzeźby w centrum Radomia Fot. materiały prasowe
Słynny serek homogenizowany, ozdobiony charakterystycznym rysunkiem krówki, doczekał się swojej rzeźby. Produkt, który ma już 45 lat, upamiętniony został niewielkim pomnikiem z brązu.


Zajadają się nim fani mlecznych produktów w różnym wieku. W końcu ten serek homogenizowany, produkowany przez Zakład Produkcji Mleczarskiej Rolmlecz, ma już 45 lat. Jak twierdzą ci, którzy lubią go jeść na drugie śniadanie, kto raz spróbuje tego puszystego smakołyku, nie będzie chciał sięgać po inne.

Popularność tego mlecznego produktu zaowocowała niewielką rzeźbą, kształtem przypominającą opakowanie serka, a która stanęła w centrum Radomia, przy ul. Żeromskiego. Jest jednym z czternastu dzieł, mających symbolizować miasto.
Wśród owych unieśmiertelnionych dzieł sztuki użytkowej znalazły się również maszyna do szycia Łucznik oraz buty Sofix. Pomniki realizowane są w ramach projektu "Piękniejsze Śródmieście – symbole naszego miasta w formie małej architektury”, ze środków Budżetu Obywatelskiego Radomia w 2018 roku. Kultowy serek-pomnik stworzony został przez rzeźbiarza z Kielc, Sławomira Micka.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...