Aby się zakochać, nie trzeba nawet rozumieć słów. Amerykański youtuber zachwycony polską muzyką

Brian Velez na swoim kanale prowadzi cykl "American reacts...". Komentuje w nim kulturę i muzykę wielu krajów, w tym Polski
Brian Velez na swoim kanale prowadzi cykl "American reacts...". Komentuje w nim kulturę i muzykę wielu krajów, w tym Polski Fot. Screenshot You Tube/ Brian Velez
Na ten kanał na You Tubie trafiłam całkowicie przypadkowo, ale od razu się w nim zakochałam. Brian Velez to 24-latek z Miami, który w swoich filmach odkrywa nowe państwa i poznaje ich kulturę, jedzenie i muzykę z obcych krajów, w tym również Polski. Dowiedz się jak wpadł na ten pomysł i którego polskiego wykonawcę pokochał.

Oryginalny pomysł to połowa sukcesu
Cykl filmów Veleza na You Tubie nosi nazwę "American reacts..." (tłum. Amerykanin reaguje). W każdym odcinku chłopak przedstawia swoje reakcje na jedzenie, kulturę, język i muzykę z najróżniejszych krajów. W kilku produkcjach skupia się na Polsce.

Amerykanin komentuje naszą historię, język i muzykę - robi to z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem. Od jego filmów trudno się oderwać nie tylko ze względu na treść, ale również jego wyjątkową charyzmę. Jak wpadł na pomysł tworzenia tak oryginalnego kanału?


Wystartował niedawno, a już zgromadził wielu widzów
Jak zdradza nam Brian, wszystko zaczęło się pięć miesięcy temu, kiedy wraz ze swoją dziewczyną Kintiją Borską rozpoczął przygodę polegającą na odkrywaniu i zdobywaniu wiedzy na temat kultury, muzyki i jedzenia z całego świata


– Polska szczególnie zwróciła moją uwagę, ponieważ przodkowie mojej dziewczyny pochodzą z tego kraju. Na początku skupiliśmy się na innych państwach, takich jak Estonia czy Łotwa, ale w końcu udało nam się odnaleźć naszą drogę do Polski – opowiada Velez. – Od tego czasu poznaliśmy mnóstwo niesamowitych ludzi, którzy polecali nam swoich ulubionych artystów znad Wisły. Trudno było potem do nich nie wracać – dodaje.


Który polski muzyk zrobił na nim wrażenie?
Ciekawy jest fakt, że Velez komentuje nasze piosenki, nie rozumiejąc ich słów, zatem percepcja jest mocno zmieniona.

Youtuber przyznaje zresztą, że - mimo iż przechodzi "przyspieszony kurs" nauki naszego języka - to chyba nigdy nie będzie w stanie całkowicie go zrozumieć, ponieważ jest niezwykle złożony. Małe trudności nie przeszkodziły mu jednak w wyłowieniu muzycznych perełek, co dowodzi, że muzyka to język uniwersalny.

– Dorastając, grałem na wielu instrumentach, dlatego zawsze miałem obsesję na punkcie muzyki o nietypowym metrum (schemat muzyczny w utworzy - przyp.red.) i wokalistów, którzy przenoszą swój talent na wyższy poziom – mówi Brian. – Udało mi się odkryć wielu ciekawych polskich muzyków. Gdybym miał wybrać moich ulubionych, to na pewno byłby to zespół Behemoth i Dawid Podsiadło – dodaje.

Jeśli po obejrzeniu klipów Briana Veleza wciąż ci mało i chciałbyś zobaczyć kolejne reakcje Amerykanina na polską kulturę, mam dobrą wiadomość. Youtuber zdradził, że najprawdopodobniej w drugiej połowie grudnia, na jego kanale ukaże się kolejny film związany z Polską!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...