Co się stanie z Patrykiem Vegą? Z końcem stycznia 2019 Showmax znika z Polski

Z końcem stycznia 2019 Showmax znika z Polski.
Z końcem stycznia 2019 Showmax znika z Polski. Fot. Facebook / Showmax
Kończy się dwuletnia przygoda serwisu streamingowego znanego głównie z filmów i seriali Patryka Vegi oraz ekranizacji copypasty "Fanatyk". Koncern Naspers, właściciel Showmaxa, wycofuje się z Polski z końcem stycznia 2019 roku.


Jak ustalił portal wirtualnemedia.pl, Naspers przeniósł Showmaxa do spółki MultiChoiceGroup. Planuje sprzedać jej udziały, wprowadzając ją na giełdę w Johannesburgu. Doniesienia potwierdziła Magdalena Marzec, PR managerka Showmaxa w Polsce. Decyzja wiąże się z wycofaniem się koncernu Naspers z branży wideo w internecie.– Pomimo dobrych wyników i popularności serwisu, dalszy rozwój Showmax Polska, jako jedynej firmy działającej w obszarze wideo poza Afryką, nie mieści się w ramach przyjętej strategii zarówno MCG, która koncentruje się na kontynencie afrykańskim, jak i Naspersa – napisano w oświadczeniu.

Platforma Showmax działała w Polsce dwa lata. W tym czasie serwis streamingowy wyprodukował m.in. polską wersję "SNL", utrzymany w klimacie lat 80-tych serial "Rojst" czy kilka produkcji Patryka Vegi. Najnowszą z nich będzie film "Plagi Breslau", który 14 grudnia będzie miał swoją premierę w Showmaxie.

Źródło: wirtualnemedia.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...