Zosia Zborowska nie wytrzymała. Poszło o sposób, w jaki portale plotkarskie piszą o kobietach

Zosia Zborowska promuje naturalność. Na Instagramie często pojawia się bez makijażu
Zosia Zborowska promuje naturalność. Na Instagramie często pojawia się bez makijażu Fot. Instagram/ zborowskazofia
Zosia Zborowska to jedna z tych aktorek-influencerek, które na swoim profilu zajmują się sprawami ważniejszymi niż otwieranie paczek i chwalenie się prezentami. Dziewczyna nie tylko zachęca do życia w zgodzie z ekologią, ale również apeluje o naturalność i zdroworozsądkowe podejście do siebie i swojego wyglądu. Jej ostatnia relacja wzbudziła sporo emocji.


Hejt jest już na porządku dziennym
Jej mocne słowa były reakcją na artykuł, który pojawił się na jednym z popularnych portali plotkarskich. Tekst przedstawiał zdjęcia aktorki robiącej zakupy. Jej zbrodnią okazał się brak makijażu i elegancko upiętej fryzury, na które uwagę zwrócili dziennikarze automatycznie przypisując jej... zmęczenie.
Zborowską zirytował fakt, że ów portal - nie pierwszy raz zresztą - w swoich artykułach o kobietach pisze w sposób przedmiotowy. Skupia się na ich wyglądzie, a każdą niedoskonałość punktuje i komentuje w niegrzeczny bądź sarkastyczny sposób.

Tacy dziennikarze promują niezdrowe i nieprawdziwe przekonanie o tym, że osoby publiczne zawsze muszą wyglądać perfekcyjnie.

– Gdy zobaczyłam, że tekst zawierający złośliwe komentarze odnośnie mojego wyglądu napisała kobieta, zrobiło mi się po prostu smutno. Sądzę, że osoby publiczne powinny pokazywać, że są takie jak wszyscy - mają tłuszczyk, cellulit, zmarszczki. Dużo kobiet w sieci kreuje idealny świat, który - choć nie istnieje - dla wielu młodych dziewczyn staje się wyznacznikiem. Media powinny wspierać promowanie naturalności, zamiast napędzać hejt – mówi Zosia Zborowska w rozmowie z naTemat.

Aktorka podkreśla też, że sam fakt pisania o kimś, niezależnie od płci, wyłącznie przez pryzmat jego wyglądu, świadczy jedynie o autorze tekstu i o tym jak bardzo musi być smutny, zakompleksiony.
Zosia Zborowska w relacji na InstaStories

Sposób pisania o kobietach przez ten portal bardzo mnie zaniepokoił. To nie tak, że teraz napisali o mnie i się oburzyłam, nie oni to robią raz na tydzień. Biorą na celownik dziewczyny i piszą o nich per 'zmęczona', 'sfatygowana', 'opuchnięta'. I masz takie k**** mać. Przecież w tym portalu pracują dziewczyny (...) ja naprawdę nie mam problemu z tym, że te zdjęcia wyciekły, że ja wyglądam na nich jak dupa, bo ja tak wyglądałam tego dnia. Mam problem z tym, że pracują w tym portalu dupy, które są tak słabe, że za hajs są w stanie puścić coś takiego, puścić hejt i rzyg na inną laskę".

Osoby publiczne nie zawsze wyglądają idealnie
Zborowska chce obalić przekonanie dotyczące "wymogu" wiecznego bycia idealną, zwracając uwagę na fakt, że coraz więcej artystek i celebrytek pokazuje w mediach społecznościowych swoje zwykłe życie. Przykładów jest mnóstwo, wystarczy zajrzeć na profile choćby Olgi Frycz, Mai Bohosiewicz czy Jessiki Mercedes.


Bez profesjonalnego makijażu, doskonałej fryzury i idealnych stylizacji, udowadniając, że są jak ludzie spoza szołbizu: robią zakupy, ćwiczą, chorują czy mają problemy z cerą. To niby oczywiste, a jednak wielu o tym zapomina.
Coraz częściej odchodzi się od postów i relacji, które są perfekcyjne pod każdym względem, bo to m.in. one potrafią sprawić, że po ich obejrzeniu, obserwujący mają poczucie, że ich życie jest nudne i gorsze - w ankiecie Zosi potwierdziło to aż 68 proc. (!) odbiorców.

Naturalność warto promować, a z hejtem walczyć, zamiast go kreować, co często robią właśnie portale plotkarskie.

– Po opublikowaniu mojej relacji, całe mnóstwo dziewczyn dziękowało. Odzew był ogromny. Trzeba poruszać takie tematy i dążyć do tego, aby coś się zmieniło. A czy portal, o którym mówię się do tego odniesie? Nie. To tylko zwiększyłoby oglądalność moich filmów, a przecież na tym absolutnie im nie zależy – twierdzi aktorka.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

NIE TYLKO POLITYKA

WYWIAD 0 0W Sejmie się jej boją. Justyna Dobrosz-Oracz szczerze o "pościgach" za politykami
WYBORY2019 0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Gliński weźmie artystów za twarz, jak w PRL? Prawda może was zaskoczyć
WYBORY 2019 0 0"Wyborcza": opozycja ma szansę odsunąć PiS od władzy. Jest nowy sondaż

MOTO

0 0Niektórzy wysiadali, bo już nie mieli siły. To najlepsze szkolenie samochodowe w Polsce
0 0Znalazłeś korzystniejsze ubezpieczenie OC? Oto jak bez problemów zmienić firmę ubezpieczeniową
0 0Krótka ławka PiS. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Władza tworzy nam nowy styl życia". Raczek o skandalu z filmem, który przeszkadza PiS-owi
FELIETON 0 0Krucjata krzyżowa Prezesa Kaczyńskiego. Wiem, dlaczego to robi