To jedyny taki konkurs w Polsce. Ruszyła kolejna edycja wyjątkowej imprezy dla młodych projektantów mody

W dziewiątek edycji konkursu Fashion Designer Awards zwyciężyła Celina Wesołowska
W dziewiątek edycji konkursu Fashion Designer Awards zwyciężyła Celina Wesołowska Fot. Filip Okopny
Właśnie wystartowała jubileuszowa edycja konkursu Fashion Designer Awards. Udział daje szansę młodym projektantom mody na zaprezentowanie swojej twórczości przed publicznością i jury, złożonym z modowych ekspertów. Zwycięstwo w FDA może otworzyć wiele drzwi. Co wyjątkowego czeka na młodych zdolnych w 10 edycji konkursu?


Wielka szansa dla młodych talentów
Fashion Designer Awards to jedyny tego typu konkurs w Polsce. To tutaj, już od 2008 roku, młodzi projektanci mają szansę zaprezentować swój talent i zostać dostrzeżeni przez autorytety świata mody.
Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem "Be Italian Be Glamour" i - jak nietrudno się domyślić - inspirowana jest Włochami, które z modą kojarzą się nieodłącznie. Konkurs, przyciągający mnóstwo talentów, powstał dekadę temu z inicjatywy Joanny Sokołowskiej-Pronobis, która jest z nim związana do dziś.

– W tej wyjątkowej jubileuszowej edycji uświadamiam sobie, że FDA to piękny kawałek mojego życia, chciałabym z każdej edycji wziąć wszystko co najlepsze i tę wiedzę i doświadczenie wykorzystać jak najpełniej – mówi. – Nie można tego tematu nie polubić, czekam na wszystkie pomysły z ogromną ciekawością – dodaje Joanna Sokołowska-Pronobis.

Co czeka zwycięzców?
O randze wydarzenia świadczą chociażby nazwiska ekspertów, którzy znaleźni się w jury. Ilona Majer i Rafał Michalak z duetu MMC, aktorka Agnieszka Dygant, blogerka Macademian Girl i stylistki: Joanna Horodyńska i Dorota Williams – to tylko kilka z osób, które będą oceniać projekty młodych twórców.
W każdej edycji w składzie sędziowskim pojawia się również gość specjalny: projektant zza granicy, który poza oceną konkursowych prac zaproponuje laureatowi staż w swoim atelier. W zeszłym roku honorowym członkiem jury był ukraiński twórca Artem Klimchuk.


To szansa, która może otworzyć drzwi do kariery. Do najlepszych trafić mogą nie tylko nagrody pieniężne, ale i możliwość zdobycia doświadczenia u czołowych polskich projektantów jak choćby Gosia Baczyńska czy Bizuu, a także stypendium do warszawskiej Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru.

Warto próbować swoich sił. Zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 15 lutego 2019 roku.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Serial zachwycił miliony, mamy teraz film. "Downton Abbey" to idealny tytuł na jesień
Actina 0 0Stąd wyjdą przyszli zwycięzcy turniejów gamingowych. Dom marzeń każdego gracza
Kazar 0 0Przestaniecie tęsknić za latem. Wczesnojesienna kolekcja Kazar to kwintesencja stylu
FELIETON MICHALIK 0 0Egzamin z konstytucji, testy psychiatryczne. Bez tego nie pozwólmy startować w wyborach
0 0Prezydent podpisał ustawę, będzie niższy PIT dla 25 mln osób. Ale jest jeden haczyk
0 0W trzy lata schudł 50 kg. Kamiński: Polityk PiS współczuł żonie z powodu mojego rychłego odejścia
WYWIAD 0 0W Sejmie się jej boją. Justyna Dobrosz-Oracz szczerze o "pościgach" za politykami
WYBORY2019 0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik