Niby zwyczajny, a zachwyca niezwykłymi rozwiązaniami. Ten dom wybierano najczęściej w 2018. Kosztuje 200 tys. zł

"Miarodajny" to najczęściej wybierany projekt domu w 2018 roku
"Miarodajny" to najczęściej wybierany projekt domu w 2018 roku Fot. Projekty Murator Dom
Na pierwszy rzut oka wydaje się raczej niepozorny, ale jeśli przyjrzeć się dokładniej - design i wykorzystane rozwiązania potrafią zaskoczyć. To właśnie ze względu na, początkowo niezauważalne, a jednak interesujące szczegóły, "Miarodajny" był najchętniej wybieranym przez inwestorów projektem Muratora w 2018 roku.


Najczęściej wybierany w 2018 roku
Jak podaje portal murator.pl, projekt domu "Miarodajny" w 2018 roku podbił serca wielu planujących budowę własnego miejsca na ziemi i był najczęściej wybieranym spośród wszystkich w katalogu Muratora. Dlaczego właśnie on?


Z pozoru zupełnie zwyczajny dom okazał się mieć wiele zalet, które trudno zauważyć od razu, a jednak w dłuższej perspektywie okazują się niezwykle istotne.

Dlaczego właśnie "Miarodajny"
Po pierwsze - rozmiar. Najmniejszy "Miarodajny" może liczyć zaledwie 42 m2 i - o ile jako obiekt mieszkalny dla wielu byłby pewnie zbyt mały - jako domek działkowy sprawdzi się doskonale.

Jeśli chodzi o projekty przeznaczone do regularnego zamieszkiwania, ich wielkość zaczyna się od 63,5 m2, co jest powierzchnią porównywalną do mieszkania w bloku, a komfort jest zupełnie inny. W domku istnieje też możliwość zaadaptowania strychu, co pozwala nam powiększyć przestrzeń użytkową o niemal 50 metrów kwadratowych.

Chociaż wnętrza "Miarodajnego" nie należą do największych, to jednak projektanci zaplanowali wszystko niezwykle funkcjonalnie, dzięki czemu nawet mała przestrzeń została wykorzystana co do centymetra.

Dodatkowym plusem jest fakt, że w domu można wprowadzić zmiany, dostosowując wnętrza do swoich potrzeb - przykładem może być choćby możliwość połączenia kuchni z salonem czy wymiany sypialnianych okien na tarasowe.
To, co z pewnością skusiło wielu to niski koszt wykonania domu, który obliczany jest na niecałe 200 tysięcy złotych - i to łącznie z wykończeniem! To na współczesnym rynku cena naprawdę atrakcyjna.


Co więcej - możemy ją dodatkowo obniżyć, jeśli zdecydujemy się na wykonanie części robót samodzielnie. I wcale nie jest to porywanie się z motyką na słońce - w projekcie celowo wykorzystano najprostsze rozwiązania, z którymi - przy odrobinie poświęconego czasu - powinien poradzić sobie każdy z nas.

Funkcjonalność, prostota i niska cena - biorąc pod uwagę te aspekty, trudno się dziwić, dlaczego to właśnie Miarodajny był projektem w 2018 wybieranym najczęściej.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Ambasada w Szwecji Nobla dla Tokarczuk prawie nie dostrzegła. Nasza dyplomacja znowu zawiodła
0 0"My Kaszubi...". Tusk na pożegnanie z RE powiedział kilka słów od serca

DADHERO.PL

0 0Nie masz pojęcia, jak wychować swoją córkę? Tato, oto 10 złotych rad specjalnie dla Ciebie
0 0Dobry zegarek nie musi być "Swiss Made". Fajne czasomierze powstają i w innych krajach Europy
DZIEJE SIĘ 0 0Tusk kandydatem na nowe prestiżowe stanowisko europejskie
0 0"Schetyna nam władzy nie odda". Mucha coraz mocniej uderza w lidera PO
Jaguar 0 0Duży, dostojny i w świetnej cenie. Tego SUV-a kupisz już za 1452 zł netto miesięcznie

NA ŚWIECIE

0 0Podobno w domu jest spokój. Do nowego Sejmu weszli ojciec oraz syn – i są w różnych partiach!
0 0"Jestem skłonny startować w wyborach na szefa PO". Pierwszy polityk rzuca wyzwanie Schetynie
MOTO 0 0Czy McLaren naprawdę jest tak kosmiczny, jak wygląda? W środku od razu zaskakuje jedna rzecz
POPKULTURA 0 0Zepsuliście mi serial, na który czekałam! "Batwoman" miała być hitem, a jest porażką