Stroje Joanny Kulig w ciąży budzą skrajne emocje. Stylistka zdradza, dlaczego powinna odsłonić dekolt

Ciążowe stylizacje Joanny Kulig zbierają mieszane oceny. Co mogłaby zmienić, aby wyglądać korzystniej doradza stylistka
Ciążowe stylizacje Joanny Kulig zbierają mieszane oceny. Co mogłaby zmienić, aby wyglądać korzystniej doradza stylistka Fot. Instagram/ joannakulig_official
Ostatnie (i kolejne) miesiące należały i należeć będą do Joanny Kulig. Doskonała rola w "Zimnej wojnie" przyniosła jej uznanie nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Poza sukcesami zawodowymi, również życie prywatne przyniosło jej prezent - aktorka jest bowiem w pierwszej ciąży. Kulig promienieje, ale jej stylizacje budzą mieszane uczucia. Co powinna zmienić?


Stylizacje nie zawsze są korzystne
Joannie Kulig nie da odmówić się wielkiego talentu, uroku osobistego i czaru, który rozsiewa, gdziekolwiek się pojawi. W ciąży promienieje, a jej oryginalną urodą zachwycają się fotografowie, makijażyści, fryzjerzy i styliści z całego świata. Przy tych ostatnich warto na chwilę się zatrzymać, bo kreacje ciążowe Kulig budzą sprzeczne odczucia.
Niektórzy jej wybory uważają za świetne, urocze i podkreślające jej słowiańską urodę. Nie brakuje również hejterów, którzy oceniając stroje aktorki nie przebierają w słowach, a ich opinie z konstruktywną krytyką mają niewiele wspólnego.

Zdarzają się i komentarze pochodzące od ekspertów, jak ostatnie słowa Piotra Sałaty, stylisty i projektanta, który w rozmowie z Plejadą stwierdził, że zabudowane kreacje aktorki niekoniecznie są dobrym pomysłem. Jego zdaniem odsłonięcie większej ilości ciała czy dodanie dekoltu mogłoby sprawić, że stylizacje będą wyglądać korzystniej, a sylwetka zyska odpowiednie proporcje.

Jak sprawić, aby stylizacje zyskały lekkość
Podobne zdanie na ten temat ma Kalina Kaczmarek, stylistka, prowadząca stronę Style Doctor. Zwraca uwagę na fakt, że kobiety z dużym biustem często chcą go ukryć, sądząc, że jego odsłonięcie będzie nie na miejscu albo spowoduje, że będą wyglądać na "większe". To błąd, bo jak się okazuje - dobry dekolt może zdziałać cuda.
– Dekolt dodałby stylizacjom Joanny Kulig lekkości. Często przy dużym biuście, zabudowane stylizacje optycznie dokładają kobiecie kilogramów – tłumaczy Kalina Kaczmarek. – Odpowiednie wycięcie pozwala wydłużyć i wysmuklić sylwetkę, a także sprawdzić, że będzie sprawiała wrażenie szczuplejszej. Przy dużych piesiach, odpowiedni dekolt jest kluczowym elementem stylizacji –dodaje.


Stylistka zauważa również zalety kreacji wybieranych przez aktorkę, którymi ta nie ukrywa, a wręcz podkreśla stan, w którym się obecnie znajduje.– To fajne, że Joanna nosi dopasowane suknie, pokazuje brzuszek i celebruje swój stan. Ciąża wiąże się czasem z pewnymi niedogodnościami, ale jednak jest to przede wszystkim radość, którą warto przekazywać innym. Nie ma sensu chować się za workowatymi kreacjami, "namiotami", które zaburzają proporcje sylwetki i ukrywają kształty – mówi Kalina Kaczmarek.

Uniwersalne wskazówki
Choć odpowiednia kreacja jest oczywiście kwestią indywidualną, zależną od typu sylwetki każdej kobiety, to stylistka zdradziła nam kilka wskazówek, poza opisanym wcześniej dekoltem, które w większości przypadków dobrze sprawdzają się w ciążowych kreacjach.

– Na pewno warto podkreślać miejsce pod biustem, które u kobiet w ciąży często jest najszczuplejszym fragmentem figury. Kiedy pogoda na to pozwala, możemy wybierać długości, które odsłaniają nogi - to również optycznie wyszczupli – mówi Kalina. – Bardzo korzystny - czy to w bluzkach czy sukienkach - jest fason kopertowy – radzi.
Choć o zaletach i wadach kreacji osób publicznych można dyskutować w nieskończoność, warto zauważyć, że w przypadku gwiazdy z tak silną i ciekawą osobowością, ubrania są jedynie dodatkiem - czasem gorszym, czasem lepszym, ale wciąż jedynie dodatkiem. Joanna Kulig wielką aktorką jest i żadna wpadka modowa raczej tego nie zmieni.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...