Noszą inne nazwiska, ale podobieństwa nie da się ukryć. Siostra Joanny Kulig też jest aktorką

Justyna Schneider, siostra Joanny Kulig, również jest aktorką
Justyna Schneider, siostra Joanny Kulig, również jest aktorką Fot. Instagram/ joannakulig_official
Od kilku miesięcy oczy Polski i całego świata zwrócone są w stronę Joanny Kulig, dla której rola Zuli w "Zimnej Wojnie" stała się przepustką do międzynarodowej kariery. Tymczasem, być może, niewielu fanów wie, że siostra aktorki również od dłuższego czasu próbuje swoich sił w branży filmowej, a i śpiewanie nie jest jej obce. Czy Justyna Schneider powtórzy sukces Joanny?


Jedna rodzina, dwa nazwiska
Joanna Kulig ma czworo rodzeństwa, w tym Justynę Schneider, która urodziła się w 1987 roku, co czyni ją pięć lat młodszą od gwiazdy "Zimnej wojny". Obie siostry mają wykształcenie artystyczne, ukończyły bowiem Akademię Sztuk Teatralnych w Krakowie.
Nie da się nie zauważyć, że nazwiska kobiet są inne. Dlaczego Justyna nie nazywa się Kulig? Kiedy młodsza siostra Joanny postanowiła, że również chce spróbować sił w aktorstwie, podjęła trudną decyzję o zmianie nazwiska na Schneider, pochodzące od jej prababki. Chciała tym samym uniknąć ciągłych pomyłek i porównań, a także pozwolić każdej z nich pracować na własne nazwisko.Choć wspomniany fakt różni siostry, to jednak patrząc na Justynę od razu widać ogromne podobieństwo do Joanny. Zarówno w samym wyglądzie, jak i głosie, mimice twarzy czy nawet gestykulacji.
Justyna Schneider w wywiadzie dla Onetu
odpowiada na pytanie, co pociąga ją w zawodzie aktora

Dla mnie najważniejsze jest to, że wcielam się w różne role i zastanawiam nad charakterami swoich postaci W życiu codziennym skupiamy się na sobie, na problemach codzienności, ale jak się gra policjantkę albo niepełnosprawną dziewczynkę (taką gram w teatrze), zaczynam się zastanawiać jak wygląda życie codzienne takiej osoby, z jakimi problemami się boryka, co myśli. Czytaj więcej

Po raz pierwszy Justyna dała poznać się szerszej publiczności w 2010 roku, kiedy to otrzymała główną rolę w serialu kryminalnym TVP 2 "Nowa", w którym pojawili się również Małgorzata Kożuchowska i Marcin Bosak. Niestety format zniknął z ekranów telewizorów już po jednym sezonie.


Na wielkim ekranie Schneider po raz pierwszy pojawiła się w 2011 roku, w produkcji "Los Numeros" w reżyserii Ryszarda Zatorskiego, gdzie wraz z Lesławem Żurkiem stworzyli ciekawy duet. Jednak film nie przyniósł siostrze Kulig wielkiej rozpoznawalności.


W kolejnych latach siostra Kulig pojawiła się jeszcze w pełnometrażowym thrillerze "Supermarket" i kilku rolach epizodycznych w popularnych serialach, takich jak m.in. "Plebania", "Na dobre i na złe", "Na wspólnej" czy "Diagnoza". Aktorkę zobaczyć można było również na deskach warszawskiego Och Teatru i krakowskiego Teatru Bagatela.

Kochają nie tylko film, ale i muzykę
Aktorskie zacięcie to nie jedyne co łączy zdolne siostry. Podobnie jak Joanna, Justyna świetnie się czuje również w roli wokalistki. Obie zresztą wystąpiły na Festiwalu w Opolu. Schneider w 2014 podczas Super Debiutów wykonała utwór "Zabawa w ciuciubabkę". Siostry można było zobaczyć na scenie również razem, gdy niedawno zaśpiewały kolędę "Lulajże jezuniu".


Justyna Schneider bez wątpienia jest utalentowaną artystką. Zmiana nazwiska świadczy także o tym, że nie lubi iść na łatwiznę i zamiast być tylko mniej znaną siostrą wielkiej gwiazdy, chce zapracować na własną renomę. Sukces zawdzięczać swojej pracy, a nie jedynie koneksjom.

Od 21 stycznia Justynę Schneider będziemy mieli okazję oglądać w noweym serialu TVN7 "Zakochani po uszy", gdzie wystąpi wraz z Katarzyną Grabowską, Kamilą Kamińską i Michałem Meyerem. Być może to właśnie ta produkcja pozwoli nabrać jej karierze prawdziwego rozpędu.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy
OPINIE 0 0Dlaczego poparcie dla PiS jest nie do ruszenia? Oto powody
WYBORY2019 0 0Nic dziwnego, że PiS przestraszyło się #SilniRazem. Akcja KO podbija media społecznościowe
GW Foksal 0 0Śniadanie z Saddamem Husajnem i obiad z Fidelem Castro. O tej książce będzie wkrótce głośno
WYWIAD 0 0To ona promuje Cosmic Dance. Taniec, który dla wielu kobiet jest katharsis

MOTO

O TYM SIĘ MÓWI 0 0Rządy PiS nazywała reżimem. Ta Czeszka może napsuć krwi Kaczyńskiemu bardziej niż Timmermans
0 0Nowa wojna wisi w powietrzu. Trump grozi odwetem za zniszczenie rafinerii