Artyści poruszeni tragedią w Gdańsku. Matylda Damięcka opublikowała emocjonalny rysunek

Matylda Damięcka narysowała krwawiące serce
Matylda Damięcka narysowała krwawiące serce fot. Instagram/Matylda Damięcka
Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie przeżył, po tym, gdy na finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kilkukrotnie został dźgnięty nożem. Tragicznym wydarzeniem żyją wszyscy, również osoby z artystycznego i show-biznesowego środowiska. Matylda Damięcka swoje poruszenie całą sprawą wyraziła symbolicznym rysunkiem.


Od wczoraj Polacy żyją jednym wydarzeniem. Wieczorem, tuż przed Światełkiem do Nieba na WOŚP prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został kilkukrotnie dźgnięty nożem przez 27-letniego nożownika.

Prezydent przeszedł skomplikowaną operację, jednak nie przeżył. Tym, co się stało, przejęli się wszyscy, również artyści.Matylda Damięcka swój komentarz przeniosła na rysunek. Aktorka i rysowniczka opublikowała na swoim Instagramie malunek mapy-serca, które znalazło się na samym górze mapy Polski, zastępując Pomorze. Z kolei przez środek kraju kapie krew. Damięcka nazwała swoją pracę Paweł Adamowicz i okrasiła ją hasztagiem #stopnienawisci.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. [/b] Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz
ALEKSANDRA GERSZ

Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz

[b]Hans Solo kontratakuje! [/b] Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu
WYWIAD

Hans Solo kontratakuje! Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu

Marcin PonikowskiMarcin Ponikowski

Jim Jarmusch jeszcze nigdy nie był tak krytyczny wobec popkultury, swojej ojczyzny, kondycji planety, człowieka i jego ikon, a przede wszystkim względem swoich popularnych kolegów z branży. Wszyscy ci, którzy odsądzają go za film o zombie od czci i wiary w filmowy kunszt, powinni oglądnąć obraz jeszcze raz. Z potrójnym przymrużeniem oka.

MARSZ RÓWNOŚCI W BIAŁYMSTOKU

REAKCJE NA PRZEMOC I AGRESJĘ