Szokujący dokument o Michaelu Jacksonie. Dorosłe ofiary muzyka opowiadają, jak je skrzywdził

Film wzbudził silne emocje wśród widzów Sundance
Film wzbudził silne emocje wśród widzów Sundance Fot. Instagram/ovoinvertido
Na festiwalu Sundance swoją premierę miał obraz"Leaving Neverland" w reżyserii Dana Reeda. To historia dwóch mężczyzn, którzy w filmie opowiadają o tym, że jako dzieci byli wykorzystywani seksualnie przez Michaela Jacksona. Film wywołał bardzo silne emocje wśród widzów.


Wade Robson i James Safechuck dziś są 30-letnimi mężczyznami. Ich dzieciństwo nie należało do najlżejszych. Tak opowiadają w filmie "Leaving Leverland", w którym pogrążają Michaela Jacksona.

Wade i James wracają do czasów dzieciństwa i mówią o znajomości ze sławnym muzykiem. Robson poznał go już jako pięciolatek, natomiast wykorzystywany seksualnie przez Jacksona miał być dwa lata później.

Z kolei Safechuck jako 8-latek otrzymał możliwość zagrania w reklamie Pepsi, w której również brał udział artysta. Pierwsze zbliżenia między nimi miały pojawić się już po kilku miesiącach przyjaźni z Jacksonem.

Do molestowania seksualnego dzieci najczęściej miało dochodzić na ranczu Neverland, które król muzyki pop kupił i zbudował tam m.in. wesołe miasteczko i zoo. Z relacji Safechucka wynika, że seks i masturbacja na bajkowym ranczo był na porządku dziennym. Z kolei podczas tras koncertowych muzyk miał testować chłopca, na ile ten jest w stanie się szybko ubrać, żeby nie wzbudzić podejrzeń rodziców. Mało tego – gwiazdor miał go też nauczyć masturbacji podczas pobytu w jednym z francuskich hoteli.

Z kolei z relacji Wade'a Robsona wynika, że piosenkarz pokazywał mu filmy porno i częstował alkoholem. Gdy miał 14 lat, pierwszy raz uprawiał seks z Jacksonem w pokoju hotelowym. Muzyk miał do niego zadzwonić, aby chłopiec pozbył się bielizny z poprzedniej nocy, a wszystko po to, żeby zniszczyć jakiekolwiek dowody.


Safechuck opowiada również w filmie o tym, że dostawał biżuterię, jako nagrodę za seks. "W młodym wieku interesowałem się biżuterią, więc nagradzał mnie nią za akty seksualne" – mówił w filmie.

Michael Jackson absolutnie zakazał chłopcom mówienia komukolwiek o tym, co między nimi się dzieje. "Mówił, że jeśli ktokolwiek dowiedziałby się co robimy, poszlibyśmy do więzienia do końca naszych dni. Byłem przerażony" – opowiadał Robson.

Ci, którzy widzieli film na festiwalu Sundence, mówią o nim, że jest szokujący i łamiące serce. Do przedstawionego obrazu odniósł się zarządca majątku artysty, który zaznaczył, że film jest próbą wykorzystania wizerunku zmarłego muzyka i wzbogacenia się na nim.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. [/b] Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz
ALEKSANDRA GERSZ

Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz

[b]Hans Solo kontratakuje! [/b] Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu
WYWIAD

Hans Solo kontratakuje! Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu

Marcin PonikowskiMarcin Ponikowski

Jim Jarmusch jeszcze nigdy nie był tak krytyczny wobec popkultury, swojej ojczyzny, kondycji planety, człowieka i jego ikon, a przede wszystkim względem swoich popularnych kolegów z branży. Wszyscy ci, którzy odsądzają go za film o zombie od czci i wiary w filmowy kunszt, powinni oglądnąć obraz jeszcze raz. Z potrójnym przymrużeniem oka.

MARSZ RÓWNOŚCI W BIAŁYMSTOKU

REAKCJE NA PRZEMOC I AGRESJĘ