Szczere do bólu wyznanie muzyka. Rozważał aborcję córki z zespołem Downa

Muzyk przyznał się do tego, co działo się przed urodzeniem jego córki z zespołem Downa.
Muzyk przyznał się do tego, co działo się przed urodzeniem jego córki z zespołem Downa. Fot. instagram.com/bartekkrolik
Muzyk i wokalista Bartek Królik przyznał w wywiadzie dla "Pani", że po tym jak dowiedział się, że jego córka przyjdzie na świat z zespołem Downa, namawiał żonę do dokonania aborcji. Teraz nazywa to "kryzysem człowieczeństwa".


– Chciałem usunąć tę wadę, a nie dziecko, które widziałem na ekranie komputera USG – powiedział Królik w jednym z wywiadów. Muzyk ma także żal do lekarzy o to, że jego zdaniem nie okazali mu wsparcia.

Na szczęście nie zdołał przekonać swojej żony do aborcji i córka Jagoda przyszła na świat. W rozmowie z magazynem "Pani", Bartek Królik stwierdził, że bał się przede wszystkim o przyszłość córki.

– Jako głowa rodziny, w moim przekonaniu, zawiodłem sam siebie, dopuszczając myśli o przerwaniu ciąży. Dziś, z perspektywy czasu, wydaje mi się to zwyczajnie niedojrzałe, ale przynajmniej wiem, z czego wynikało. Cały czas się tego uczę. Wyobrażałem sobie trudne życie, które czeka moje dziecko, martwiła mnie myśl o odrzuceniu, poczuciu bycia gorszym, funkcjonowaniu gdzieś na marginesie społeczeństwa– stwierdził artysta.Królik uważa, że nigdy nie poradziłby sobie ze skutkami decyzji o przerwaniu ciąży.

– Nie mam wątpliwości, że aborcja pokaleczyłaby nas wszystkich. Miałbym wyrzuty sumienia. Musiałbym wgrać sobie w głowę inny software, jakiś rodzaj ochrony, samousprawiedliwienia, a tak naprawdę żyć w wyparciu – uważa.

Teraz muzyk nie może się nacieszyć córką i bardzo chętnie chwali się nią w mediach społecznościowych.

Bartek Królik był współzałożycielem grupy Sistars, w której śpiewały siostry Paulina i Natalia Przybysz. Ponad dwa lata temu Polską wstrząsnęło wyznanie Natalii, że dokonała zabiegu aborcji. "60 metrów kwadratowych ze wszystkimi książkami i zabawkami dzieci jest trochę ciasne, ale jest OK" – tak tłumaczyła to w wywiadzie dla "Wysokich Obcasów".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy
OPINIE 0 0Dlaczego poparcie dla PiS jest nie do ruszenia? Oto powody
WYBORY2019 0 0Nic dziwnego, że PiS przestraszyło się #SilniRazem. Akcja KO podbija media społecznościowe
GW Foksal 0 0Śniadanie z Saddamem Husajnem i obiad z Fidelem Castro. O tej książce będzie wkrótce głośno
WYWIAD 0 0To ona promuje Cosmic Dance. Taniec, który dla wielu kobiet jest katharsis

MOTO

O TYM SIĘ MÓWI 0 0Rządy PiS nazywała reżimem. Ta Czeszka może napsuć krwi Kaczyńskiemu bardziej niż Timmermans
0 0Nowa wojna wisi w powietrzu. Trump grozi odwetem za zniszczenie rafinerii