Oto wielka nadzieja mody polskiej! Ten student z Łodzi wygrał właśnie prestiżowy konkurs

Pokaz zwycięskiej kolekcji
Pokaz zwycięskiej kolekcji Fot. Filip Okopny/ Fashion Images
Konkurs Fashion Designer Awards 2019 już za nami. Zwyciężył Adrian Krupa, młody projektant z Łodzi. Co okazało się jego przepisem na sukces?


– Niezwykle doceniam te spotkania z młodymi twórcami, które zapewnia mi jurorowanie w FDA. To bardzo kreatywna materia, bez której nie mogłabym funkcjonować. Cieszę się, że znowu mogę brać udział w tym konkursie jako jurorka i mogę tym młodym projektantom w jakiś sposób oddać część siebie i służyć im radą – mówi Joanna Horodyńska, stylistka i komentatorka mody, zasiadająca w kapitule konkursu, stworzonego w roku 2009 przez Joannę Sokołowską-Pronobis, a który w tym roku odbywał się pod sztandarami hasła "Be Italian, Be Glamour".
– Od wielu lat pracuję z włoskimi markami i jest masa rzeczy związanych z tym krajem, które mnie inspirują. Tamtejsza moda charakteryzuje się podejściem "too much", modne Włoszki słyną z przepychu i luksusu, uwielbiam to – podkreśla Dawid Woliński, również zasiadający w jury FDA miłośnik tego właśnie stylu życia, reperezentującego radość i wieczne słońce.
Podczas finału tegorocznej, dziesiątej już edycji pierwsze miejsce zajęła kolekcja, która zdecydowanie może kojarzyć się z modą rozumianą na sposób włoski: odważną, wizjonerską i wykraczającą daleko poza ramy współczesnego myślenia o modzie.
Jej autor, Adrian Krupa, postawił na asymetrię, geometryczne konstrukcje, brokatowe dzianiny oraz nietuzinkowe dodatki, otrzymując efekt iście teatralnych kostiumów rodem z karnawału w Wenecji.
W ramach zwycięstwa ten student łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych zdobył m. in. 20 000 zł, staż w atelier włoskiej projektantki Franceski Liberatore, stypendium na uczelni wyższej Viamoda, wyjazd do Mediolanu na targi White Milano oraz na paryską imprezę Premier Vision.

Wyróżnienia otrzymały także kolekcje Manueli Koreckiej i Magdaleny Czamary.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Węgrzy w Budapeszcie pokazali, co robić, by pokonać Orbana. Lekcja dla rywali PiS
0 0Trump ich zdradził, znaleźli nowego sojusznika. Oto skutki pierwszych dni tureckiej inwazji w Syrii
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nobel z ekonomii trafił w dobre ręce. Ci ludzie pomogli 5 milionom dzieci
0 0Miały być darmowe podręczniki, a nie ma ich wcale. Tak się zmusza rodziców do płacenia

NIE TYLKO POLITYKA

Sephora 0 0Udział w tym projekcie dużo nam dał". Współzałożycieli TOBO + MALA o programie dla kobiet
Rankomat 0 0Wyprawka dla niemowlaka. Co trzeba kupić i z jakim wydatkiem należy się liczyć?
OPINIA 0 0Koalicja wpadła w identyczną pułapkę, z jaką przez lata walczył PiS
FELIETON 0 0A może czas po prostu przestać płakać i w końcu zrozumieć, że właśnie taka jest Polska: PiS-owska